top of page
Adsız (600 × 1200 piksel) (800 × 1200 piksel) (2048 × 2048 piksel) (1900 × 400 piksel) (1)

/HARİTA

Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası, sıklıkla merak edilen ve araştırılan bir konu olarak öne çıkmaktadır. Peki, astroloji haritası nedir?

 

Doğum haritası, doğduğumuz anda gökyüzünde bulunan yıldızların konumlarını gösteren bir göstergedir. Doğduğumuz andan itibaren hayatımız için belirlenmiş olan bütün çizgiler doğum haritamız içerisinde yer alır. Bu haritaların incelenmesi ve doğum haritası analizlerinin yapılması bu nedenle büyük öneme sahiptir.

Hiç “Neden bunları yaşıyorum?” diye sorguladığınız oldu mu? Bu soruya pek çoğunuz olumlu yanıt verecektir. Peki, bütün yaşadıklarınızın nedenlerini öğrenebileceğiniz bir yol olduğunu söyleseydik. İşte, doğum haritanız tam olarak bunu yapmanızı mümkün kılar!

Yapılan analizlerle; hayatınızdaki riskler ve daha pek çok konu hakkında bilgi edebileceğinizi biliyor muydunuz? Hayatınıza kuş bakışı bakabilmek için doğum haritanızdan faydalanabilirsiniz. Üstelik bu bilgilere erişebilmek için doğum saatinizi, doğum yerinizi ve doğum tarihinizi bilmeniz yeterli!

 

Doğum Haritası Çıkarma

Gelelim doğum haritası çıkarma konusuna... Bizleri en çok meraklandıran ve bocalatan nokta, doğum haritası çıkarmaktır. Doğum haritası çıkarabilmek için, öncelikle astrolojiye hakim olmamız gerekir.  Her bir doğum haritasının, kendi içerisinde bir dinamiği bulunmaktadır.

Astroloji, pek çok kişi tarafından sıkı bir şekilde takip edilen popüler konulardan biridir. Doğum haritası analizi yapabilmek için genel geçer bilgilerden çok daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir kişinin doğum haritasını inceleyebilmek için, öncelikle bu konuda uzmanlaşmak gerekir. Doğru ve detaylı analizi sağlamak, yalnızca bu alana hakim olarak gerçekleştirilebilir. Her bir insanın doğum haritası, kendisine özgüdür.

Yıldız haritası olarak da adlandırılabilecek bu haritayı yorumlamak, yaşamınızda merak ettiğiniz pek çok noktaya ışık tutar. Gezegenlerin bulundukları konumlar ve yaptıkları açılar, harita yorumlaması için önem taşımaktadır.

 

Burçların Nitelikleri

Astroloji incelemelerinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi burçlara ait niteliktir. Burçların nitelikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Mevsimleri başlatan Yengeç, Koç, Terazi ve Oğlak burçları – öncü nitelikte,

  • Mevsimlerin ortasında yer alan aylarda doğan Akrep, Kova, Boğa, Aslan burçları – sabit nitelikte,

  • Mevsim geçişlerinde konumlanan İkizler, Başak, Yay, Balık burçları ise – değişken nitelikte burçlardır.

Burçların sahip olduğu özelliklere bağlı olarak verdikleri enerjiler ve genel özellikleri de değişir. Bu nedenle de burcunuzu bilmenin yanında haritanızda hangi niteliğin baskın olduğunu bilmeniz de önem taşır.

 

Evlerin Temsil Ettiği Alanlar

Haritalarımızda gezegenlerimizin denk geldikleri evler ve konumlar bulunur. Bu kavramı sıklıkla duysak da evlerin açıklaması hakkında pek çoğumuz detaylı noktalara hakim değilizdir. (Bknz)

Evlerin temsil ettikleri noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

1. Ev: Asıl Kişilik, Maskeler, Fiziksel Özellikler

Kişiliğimize dair detaylı bir bakış için 1. evimizi incelememiz fayda sağlamaktadır. Bu evimiz, maskelerimizi, sahip olduğumuz karakteristik özellikleri ve dışarıdan nasıl göründüğümüzü gösterir. 

İnsanların bizlere olan bakış açılarını görmek ve fiziksel özellikleri gözlemleyebilmek için bu evi ele alırız.  Eve gelen açıları ve hangi burcun bu eve düştüğünü inceleyerek dilediğimiz bilgiye ulaşabiliriz. 

 

2. Ev: Maddi Konular Ve Güvence

Maddi anlamdaki gelişimimizi ve güvencelerimizi bu eve bakarak inceleyebiliriz. 2. ev bizlerin finansal olarak nasıl bir güvenceye sahip olduğumuzu gösterir. Maddi anlamdaki gelirlerimizin ve giderlerimizin bu eve bakarak incelenebilmesi mümkündür. 

Bu evde hangi gezegenin bulunduğu, maddi anlamda şu anda veya gelecekte nasıl etkiler alacağınızı kavramanızda yardımcı olur. Ayrıca kendinize güvence sağlayabileceğiniz alanlara da bu eve bakarak erişmeniz mümkündür. 

 

3. Ev: Aklın Ve Zekanın Kullanımı, Eğitim, Akrabalar

Kişinin düşünce yapısını, aklını ve düşünce sistemi hangi fikirler üzerine kurduğu bu eve bakarak anlaşılmaktadır. Eğitim süreçleri, aklın nasıl kullanıldığı ve hangi alanlarda akademik başarı sağlandığı da 3. ev konularıdır.

Akrabalarla olan ilişkilerin ve özellikle de kardeşlik ilişkilerinin de 3. ev konuları olduğu bilinmektedir. Bu nedenle de 3. evin kullanılması bu anlamda öneme sahiptir.

 

4. Ev: Yuva, Ev, Kendi Yaşam Koşullarımız, Ebeveynlerimiz Ve Dünyaya Geldiğimiz Yer

Haritanın en dip noktası olarak da bilinen 4. ev, kendimize gizlediğimi kişisel alanımızı temsil etmektedir. Yaşam koşullarımız, yaşadığımız ev içerisindeki ilişkilerimiz, ailemiz olan ilişkilerimiz bu eve bakarak anlaşılmaktadır.

Dünyaya geldiğimiz alan ve konfor alanı olarak da adlandırabileceğimiz bir evdir. Atalarımızın bizlere bıraktıklarını ve miraslarını da bu eve bakarak gözlemleyebiliriz.

Geçmişte atalarımız tarafından aktarılmış problemleri veya blokajları gördüğümüz bu ev, aynı zamanda taşınmaz malları da ele almaktadır.

 

5. Ev: Yaratıcılık, Sanatsallık, Kişinin İlhamını Aldığı Yer, Aşk

İlhamımızı aldığımız ev olarak da nitelendirebileceğimiz bu ev sayesinde yaşantımızda bize keyif veren noktaları görebiliriz. Bir hobi belirleme veya yeni bir hobi edinme noktasında bu evdeki etkiler incelenir.

Hayatın eğlencesini de ele alan bu konum, özellikle sanatçıların haritasında sık görülen bir göstergedir.

 

6. Ev: İş Yaşantısı, Çalışma Tarzı, Prensipler, Düzen

İş hayatınızda nasıl etkilere maruz kaldığınızı gösteren bu ev, çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkinizi de temsil eder. Çalışma düzeniniz ve prensipleriniz de bu eve bağlıdır.

Özellikle ofis/iş yaşantınız bu ev sayesinde açıklanabilmektedir. Çalıştığınız ortam, çalışma şekliniz ve iş yaşantınız genel olarak bu ev üzerinden incelenir.

 

7. Ev: İkili İlişkiler, Evlilik Ve Ortak Yaşantılar

Haritada evlilik evi olarak da ele alınabilen 7. ev, ikili ilişkilerinize işaret etmektedir. Burada evlilik hayatınız, ortak yaşantılarınız ve ikili, bağlayıcı ilişkileriniz ele alınır.

7. evin yükselmesi veya vurgulanması haritaya aşk hayatı ile ilgili önemli etkiler verir. Bu evin doğru bir burç ile yücelmesi sayesinde aşk hayatındaki ve ortaklıklardaki gelişmelerin olumlu olacağı söylenir.

Özellikle geleceğindeki partner hakkında fikir sahibi olmak isteyenler bu eve bakabilir. Özellikle de bu ev, bizlere evlilik yaşantısı ve partner hakkında önemli bilgiler verebilir.

 

8. Ev: Kişisel Servet, Miras Ve Ortaklıklar Üzerindeki Paylar, Ameliyat Süreçleri

Bu ev, daha çok ortak gelirleri ifade eder. Bir ortaklıktan gelen payları 8. eve bakarak gözlemleyebiliriz. Eşin gelirleri de bu eve bakarak görülebilir.

Ortaklık kurularak yapılacak işlerden elde edilebilecek gelirler de bu eve bakarak görülebilir.

 

9. Ev: Rüyalar, Bilinçaltı, Etik Anlayışı

Öncelikle yurtdışı temasını oluşturan bu ev, uluslararası konuları ele alır. Yapılan uzun yolculukları, yurt dışı bağlantılarını ve akademik süreçleri 9. eve bakarak inceleyebiliriz.

9. ev aynı zamanda rüyalarımızı da yansıtır. Bilinçaltımızda yer alan düşünceler, etik anlayışımız ve rüyamızda işlenen konular bu ev tarafından yönetilir.

 

10. Ev: Kişinin Kariyer Planlaması Ve Toplumsal Saygınlığı, Sosyal Statü

Kişinin kariyerini nasıl planladığı, toplumda ne gibi bir saygınlık derecesine ulaştığı bu eve bakarak anlaşılır. 10. ev, sosyal statümüzü de yansıtmaktadır.

Yaşamdaki hedeflerimiz, bu hedeflere nasıl ve ne zaman ulaşacağımız da bu evin konusudur. Evin destekleyici açılar alması, işimizin ve statünün daha yüksek değerde olmasını sağlayabilir.

 

11. Ev: Kolektif Bilinç Ve Takım Çalışmasına Yatkınlık Derecesi, Siyasi Görüşler

Sosyal çevremiz, kolektif bilincimiz bu ev sayesinde incelenebilir. Ev içerisinde yer alan bir diğer etki de siyasi görüşlerimizin etkilendiği noktalardır. İdeolojilerimizin hangi noktalarda yoğunlaştığı ve nasıl şekillendiği bu eve bakarak anlaşılabilir. 

12. Ev: Bilinçaltı, Mental Sağlık, Sahip Olunan Gizli Düşmanlar Ve Spiritüalizm

İç dünyamıza ve manevi varlığımıza odaklanan bu ev sahip olduğumuz gizli düşmanları da yansıtır. 12. ev, spiritüel varlığımızı ve hislerimizi de ele alır.

12. evde özellikle balık, yengeç, akrep gibi su burcu etkilerinin olması manevi derinliği ve spiritüel yatkınlığı gösterir. Bu evin aldığı etkiler manevi dünyamızı açıklamakta oldukça etkilidir.

Hayat felsefemiz, inançlarımız bu evin ana temasını oluşturmaktadır.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Doğum haritanızla ilgili bilgi almak için  bizlerle iletişime geçebilirsiniz..

Bilgileriniz tarafımıza ulaştı! Sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacağız..

bottom of page