top of page

1 MAYIS 2023 PLUTO RETROSU


Pluto, astrolojide güçlü dönüşümler ve transformasyonları sembolize eden bir gezegendir. Bir gezegenin retro hareketi, gökyüzünde geriye doğru hareket etmesi anlamına gelir.Fakat geri hareket denilen bir şey söz konusu değidir.Dünyanın dönüş hızına bağlı olarak dünyadan bakışla geri hareket ediyormuş gibi algılanır. Bu retro hareketi sırasında gezegenin enerjisi daha yoğun ve derin bir şekilde hissedilebilir.

Pluto, 1 mayıs 2023 ve 11 ekim 2023 itibaren yaklaşık altı ay boyunca Kova burcunda retro hareket edecek. Bu süre boyunca, özellikle Kova burcunda veya yükselen burcu Kova olan kişilerin hayatlarında önemli dönüşümler ve değişimler olabilir. Pluto'nun etkisi altında, derin korkular ve içsel güçler açığa çıkabilir ve bu da kişisel dönüşüm için fırsatlar sunabilir.

Ancak, Pluto'nun retro hareketi genel olarak zorlu bir dönem olabilir. Kişiler kendilerini daha sıkıntılı hissedebilirler ve hayatlarındaki bazı alanlarda ciddi zorluklarla karşılaşabilirler. Ancak, bu süre aynı zamanda içsel keşif ve kendini anlama için de fırsatlar sunabilir.

Astroloji, kişisel bir yolculuktur ve herkesin deneyimleri farklı olacaktır.

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Astrolojide her bir burç 12 evin her biriyle bağlantılıdır ve bu evler insan hayatında farklı alanları temsil eder. Pluto'nun Kova burcunda retro hareketi sırasında, Kova burcu insanlarının hangi evlerinde bulunduğu da önemlidir. Ancak, Pluto'nun etkisi sadece Kova burcu insanlarını değil, diğer burçları da etkileyebilir.

Pluto'nun Kova burcunda retro hareketinin her bir evdeki etkisi, o evin temsil ettiği hayat alanına göre değişebilir.

YÜKSELEN KOVA

Birinci evdeki Pluto Kova etkisi, kişisel kimliklerinde önemli değişimler yaşayabilirler. İçsel dinamiklerine bir göz atacaklar ve kendilerini derinlemesine incelemeleri gereken bir zaman.Güçleneceksiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

İkinci evdeki Kova burcu insanları ise finansal konular ve kaynakların kullanımı konusunda dönüşüme uğrayabilirler. Finansal olarak bireyselliğinizi koruyup yeni kaynaklar inşaa etmeniz isteniyor.

YÜKSELEN YAY

Üçüncü evdeki Kova burcu insanları, iletişim ve düşüncelerinde derin dönüşümler yaşayabilirken çocukluğunuzdaki yaşadığınız tüm travmalardan kendinizi özgürleştirmeniz isteniyor. sizi derinden dönüştürecek eğitim konuları kitaplar yardımcı olacaktır.Gelişiminize teknolojiyi de dahil etmelisiniz.

YÜKSELEN AKREP

Dördüncü evdeki Kova burcu insanları ailevi ve duygusal konularda değişimler yaşayabilirler. Daha da önemlisi kendi köklerine bağlılıkları sınanacak ve şuana kadar sonuç elde ettikleri şeyleri tekrar takrar gözden geçirecekler.

YÜKSELEN TERAZİ

Beşinci evdeki Kova burcu insanları yaratıcılık ve romantik ilişkilerinde dönüşüme uğrayabilirler.Değişen zaman koşullarına göre yeni alışkanlıklar edinip zevk aldığı şeyler üzerinde dönüşüm bekliyor.

YÜKSELEN BAŞAK

Altıncı evdeki pluto Kova etkisi iş ve sağlık konularında değişiklikler yaşayabilirken, ritününüz içerisinde değişime direnç gösterdiğiniz konularda kırılma yaşanacak belki işinizi ileri götürmeniz isteniyor belki de dijital bir sisteme geçişle yeniyi inşaa edeceksiniz.Şartları aşırı zorlmak bedeninizde hastalıkları açığa çıkarabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Yedinci evdeki pluto Kova etkisi ilişkilerinde ve evliliklerinde dönüşüme uğrayabilirler. Sizi güçlendirecek kişilerle kontaklarınız kurulabilir. Veya güce sahip olan insanlar ile ilişki içine girmek isteyebilirsiniz. Amacınız ilişkilerdeki krizleri çözmek.

YÜKSELEN YENGEÇ

Sekizinci evdeki pluto Kova etkisi ölüm, yeniden doğuş ve finansal konularda dönüşüme uğrayabilirler. Yeniden doğmanın ne demek olduğunu en iyi siz alayacaksınız.en derin korkularınızla yüzleşip sisteminize ne hizmet etmiyorsa alanınızdan çıkarmalısınız.korkmadan...

YÜKSELEN İKİZLER

Dokuzuncu evdeki Pluto Kova etkisi seyahat, eğitim ve felsefi konularla ilgili değişimler yaşayabilirken bu zamana kadar başaramadığınız ve kendinize amaç ve vizyon katmak istediğiniz fakat bir türlü aşamadığınız o konularda güçleneceksiniz hatta kiminiz kitap yayınlatacak ve kültürel olarak yayılacaktır.

YÜKSELEN BOĞA

Onuncu evdeki Pluto Kova etkisi kariyerleri ve toplumsal statülerinde dönüşüme uğrayabilirler. İşinize yeni bir soluk getirmelisiniz. Toplum sizden kendi gücünüze inanmanızı istiyor. Ve karşılaşılan tüm problemleri sakince ve profesyonelce çözmeniz gerekecek.

YÜKSELEN KOÇ

On birinci evdeki Pluto Kova burcu insanları ise arkadaşlık ve sosyal bağlantılarında değişimler yaşayabilirler. Artık toplum içine inip ihtiyaç sahibi olan ve toplumdaki rolü gereği dezavantajlı görünen kitle veya bireylere ulaşmanız isteniyor.

YÜKSELEN BALIK

Son olarak, on ikinci evdeki Pluto Kova ruhsal ve psikolojik düzeyde dönüşüme uğrayabilirler.Bu dönemde karmik hatıralarınız uyanmış olacak ve onlarla hesaplaşmanız gerekecek. Ne yaşarsanız yaşayın içsel huzurunuzu korumanız gerekcek bazen korku dolu kabuslar bazen izole olma hali içerisinde olabilirsiniz.Gerekirse destek almaktan çekinmeyin.

Ancak, herkesin doğum haritası farklıdır ve bu etkiler kişiye göre değişebilir. Pluto'nun Kova burcunda retro hareketinin evler üzerindeki etkisi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bir astrologla çalışmanız önerilir.

Regenerate response

31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page