top of page

Herakles'in 12.görevi ve Kerberos

Herkül'ün en zorlu görevlerinden en sonuncusu olan yeraltı tanrısı ölümün bilgeliğine sahip olan Hades'in ,cehennemin kapısında görevli tuttuğu köpeğini yakalamasıydı.herakles yani kendisini öldürmeden ölüler diyarına inecek ve hiç bir silah kullanmadan kerberos'u yakalayacaktı.

Ve öyle de oldu.Daha önceki görevlerinde elde ettiği Nemea aslanının postu ile kerberosu yakaladı.

bu sembolizmayı şimdi inceleyelim ve şuanki gökyüzü konumu ile olan ilişkisini seninle paylaşmak istiyorum.

12.görev birşeyin sonlanması demektir.

Herakles ölmeden önceki ölüm deneyimini canlı olarak deneyimlediğini işaret ediyor.Bu fiziksel bir ölüm değil aksine heraklesin dönüşümünü sağlayacak son görevi ve birşeyin bitişi ile ilgili konuları anlatıyor.

diğer bir sembolizma ise hiç bir silah kullanmadan bunu yapıyor olması ise içindeki eril eril enerjinin kontrolsüz kullanılması değildir.Aksine herakles gücünün farkına varmış ve asla Mars'ın gölge yanı olan yıkıcı,gaddar yanını kullanmamıştır.

nemea aslanının postunu taşıması onun bu bilgeliğe ve güce sahip olduğunu ve onurluca davranarak görevini yaptığının göstergesi.

kerberos tarafından saldırıya uğramış olması ve yaptığı seçimde zorbalık olmaması sebebiyle onun yeterince gelişkin yönlerinin var olduğunu ve aslında sadece bu yönü ile hareket etmesi ile ilgili olaylar yaşadığını anlatıyor.

Herkülü dinleseydik bize şu sözleri söylerdi:

"Savaşırken de onurluydum"

bugün itibarıyla gökyüzünde şuan uçurtma açı kalbı görünüyor .Bu açı kalıbının pozitif yönde etkileri var fakat neden hayatında istikrar içeren konularda halen başarısız oluyorsun ve neden zorlanıyorsun bu sana anlatayım.

major etkiler bize somut olayları anlatsa da konunun minör yani bilinçdışı akışıyla ilgili olduğunu söylüyor.

şuan itibariyle senin toplum önünde birisi tarafından saldırıya uğraman -duygusal ve fiziksel farketmez - seni üzen,yoran deneyimleri yaşarken duygusal şiddete maruz kalman veya kendini duygusal şiddete maruz bırakman gibi olayları yaşıyor olabilirsin.

venüsü jupiter ile bi septil açının içindeki yaratıcı olan yönünü keşfetmen ve sınır çizmeyi öğrenmen gerektiğini gösteriyor.İstikrarlı bir şekilde yaptığın şeyleri yapıp kaldığın yerden devam edersen başarının geleceğini ve geçmişe ait deneyimlereden böylelikle kurtulabileceğini anlatıyor. venüs jupiter bi septili ve ay jupiter karşıtlığı aslında mutluluk kaynağını keşfedip ,hayatın sana sunduklarını kucaklamakla ve şükran duygusu yaratmakla ilgili. Ruhunun yaratılış doğasına göre kendi içsel deneyimini keşfedip,madde boyutunda ilahi olanı keşfetmenin verdiği hazza odaklanmayı anlamalıyız.

Madde de tezahür edecek olan şey sana somut olan olaylarla görünürde zorlu deneyim yaşatsa bile özünde öz farkındalığa ulaşarak gücü doğru yere kanalize etmekle ve ruhuna ait olan deneyimleri ortaya çıkarılması gerektiği ile ilgili çalışıyor.

1 temuz 2023 saat 19.38 dolaylarına geldiğimizde ay yay burcunun 15 derecesinde olacak ve ogün boyunca chiron venüs ve mars ile büyük ateş üçgeni oluşturacak. Bütün dikiş tutturamadığın ,engellenmelerin ortaya çıktığı ,kendini ve bir konuyu anlamaya çalıştın ama bir türlü anlayamadığın içsel dinamiklerine o gün müdahale edebilirsin.Ay ve Jupiter aynı zamanda bikintil açı yapacak. Bu açı ile ruhunun yaratıcı yönünü keşfedeceksin.

chiron ay ile birlikte eril ve dişilin bir aradaki mars-venüs kavuşumunda bir şifalandırma görevi başlatacak.

19.38 dolaylarında İMAMİAH meleği ile kısa bir meditasyon yapabilirsiniz.O gün içinde ve devam eden günlerde 5 dk İMAMİAH'ın adını tekrarlamanız yeterli olacaktır.


OĞUZHAN ASLANKURT

HERMETİK ASTROLOG /ZOROASTER
20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page